Słubfurt 2030 – przyszłość jest teraz. Przybywając tu ze wszystkich stron świata, nowi słubfurczycy przynoszą ze sobą swoje doświadczenia, wzorce i perspektywy na dzień dzisiejszy. Sceniczna instalacja eksplorowała tę utopijną wyspę na morzu Nowej Ameriki. Na razie. I tutaj. Przyszłość jest mile widziana. Spektakl wyłania się ze świata doświadczeń migrantów i rozwija z niego struktury sceniczne i wizje, które stają się nowym, własnym światem.
Nagranie całego spektaklu, 02.10.2021
1
Wrażenia: Próby | Premiera | Przerwy
Video:
06/2021
07.06.2021
11.06.2021
18.06.2021 Improvisation
23.08.2021
25.09.2021
15.05.2021 Break
Aimun
Dorothée
Bahar
Hille
Dokumentacja fotograficzna:
videoshow
Zespół artystyczny w składzie
Bijou Camara Diaka (choreograf, tancerka, piosenkarka)
Matthias Hille (współreżyser, performer, nauczyciel ruchu)
Michael Kurzwelly (instalacja/koordynacja całości)
Jan Poppenhagen (wideo/fotografia)
Thomas Roth (reżyser teatralny)
Wolfram Spyra (artysta dźwięku, muzyk, kompozytor, aktor)
Roksana Vikaluk (piosenkarka, aktorka)
i 11 aktorek z Brückenplatz|Placu Mostowego
Aimun Abdalla
Ibrahim Baba
Bijou Camara Diaka
Richard Engbers
Wojciech Gawor
Elena Krüger
Bahareh Heshmati-Lüderitz
Dorothée Yaki A Ngon epse Jung
Uwe Jung
Mohamad Osman
Fatemeh Zeinali The artistic team
Tło
Projekt i stowarzyszenie Słubfurt istnieje od 1999 r. Jako transgraniczne laboratorium artystyczno-obywatelskie reinterpretuje dwa miasta Frankfurt nad Odrą (Niemcy) i Słubice (Polska) jako wspólne transgraniczne miasto Słubfurt.
W procesie tym powstają wciąż nowe ramy, które są wypełniane i realizowane przez uczestników ich własnymi pomysłami. Na przykład w 2009 r. powstał „Parlament Słubfurtu”, „Mediateka Słubfurtu” oraz „Brückenplac|Plac Mostowy” (od 2013 r.).
Od 2014 r. wielu nowych obywateli z Syrii, Kamerunu, Afganistanu i innych regionów świata wzbogaciło Słubfurt i Plac Mostowy: jako laboratorium i miasto modelowe dla społeczeństwa wykraczającego poza ideę państwa narodowego.
Stowarzyszenie Slubfurt e.V. ma 45 członków z różnych zawodów i kultur. Założycielem i inicjatorem jest artysta akcji Michael Kurzwelly, który w 2019 r. z okazji 60-lecia Ustawy Zasadniczej został uhonorowany przez prezydenta federalnego Franka-Waltera Steinmeiera Federalnym Krzyżem Zasługi na Wstędze. dla „polsko-niemieckiej sieci zaangażowania obywatelskiego, która poprzez kreatywne uczestnictwo interweniuje w procesy społeczne i polityczne.